Сайт
Головна - Будинки з бруса - Проекти будинків з клеєного бруса

Проекти будинків з клеєного бруса

Природно, будівництво будинку з бруса припускає наявність проекту, за яким буде будуватися майбутній котедж. Професійні проектні бюро і компанії, надають послуги зі створення проектів будинків з бруса. Так що, якщо ви не є великим експертом в проектуванні і хочете мати дійсно якісний, професійно побудований будинок з бруса, то краще не займайтеся самодіяльністю, а замовте проект. Це збереже вам багато часу, нервів і навіть грошей, в процесі будівництва. Не дивлячись на те, що професійні проекти будинків з бруса, вельми не дешеві.

Можна сказати, що проекти брусових будинків мають багато спільного з проектами зрубів, будинків з оциліндрованого колоди. Це відбувається через схожість матеріалу і принципів будівництва. І там і там застосовується довгий (на весь проліт стіни) масив деревини. Тільки в брусових будинках його перетин квадратне, а в зрубах - кругле. З'єднують брус, так само, як і колода - у зустрічні пази. Так що так, проекти схожі. Проектування має спільні принципи. Більш того, проекти будинків з оциліндрованої колоди можна запросто адаптувати під будівництво будинку з бруса, і навпаки.

З позицій зовнішнього вигляду та архітектурної гнучкості, будинки з бруса і проекти для них - дуже прямолінійні. Зрозуміло, що мова не йде про складну архітектурі, коли основний матеріал стін - довгий, з великим розтин, жорсткий брус. Так, на більш менш великих будовах можна розгорнути непогані й оригінальні архітектурні ансамблі і з бруса. Однак, там свої специфічні прийоми, в певних традиціях і рамках. Ну і можна сказати, що ця якась архітектурна скутість компенсується своєрідним сільським шармом будинків, складених з бруса (колоди). Це характерні смугасті стіни, текстура і колір деревини (або мореною деревини); впізнавані стики; загальний колорит. Так що, в чомусь втрачаємо, в чомусь отримуємо унікальний продукт.

Як і для більшості сучасних будівельних технологій, для будівництва з бруса існують власні програмні комплекси для проектування. Так, ще задовго до появи самого будинку з бруса, його ретельно проектують і планують на комп'ютері. Роблять розмітку периметра будівлі. Розбивають планування поверхів на кімнати і приміщення. У зв'язку з цим, робиться розмітка несучих стін і внутрішніх перегородок. Потім, на конструктивному етапі, повністю планується монтаж бруса; всі стики; всі отвори і інші моменти конкретного проекту. В результаті, маючи на руках повну проектну документацію, креслення, схеми, інструкції - робочі збирають конструкції будинку з бруса.

Оскільки проект досконально прораховується, відразу відомо необхідну кількість і характеристики матеріалу. Програма видає на додаток до проекту кошторису, за якими ведеться оцінка вартості матеріалів, їх закупівля і контроль поставки на ділянку забудови.

Только умные и рассчетливые люди с одинаковым успехом могут выбрать для себя самую выгодную стоительную технологию. Ведь если не видно разницы, и копии часов реально хорошие - зачем платить в разы больше. Так и с технологиями стоительства. Зачем кирпич? Ради пускания пыль в глаза... Когда из клееного бруса дом прекрасен и стоить будет дешевле.

Фото Каркас