Сайт
Головна - Будинки з бруса - Будинок з бруса своїми руками

Будинок з бруса своїми руками

З дерев'яного бруса цілком можна побудувати будинок своїми руками. Звичайно не в поодинці, але з одним-двома помічниками, цілком можливо. Постараємося описати процес створення будинку з бруса, силами аматорської бригади забудовників.

Будь-яке будівництво починається з проекту. Проект власного будинку з бруса можна замовити в проектному бюро, або ж накидати самому, якщо є деякі інженерні навички та досвід проектування. Згідно з проектом розмічають ділянку забудови і приступають до зведення фундаменту. Фундамент, як правило, стрічковий, заглиблений. Звичайно, для будинку з бруса, можна використовувати більш легкий фундамент, ніж при будівництві бетонного або цегляного будинку, тому що стіни з масиву деревини (бруса), незрівнянно легше. Однак, зовсім прості фундаменти (стовпчастий, стрічково-стовпчастий), які годяться для зовсім легких, каркасних будинків, застосовувати не варто. Найкраще рішення - акуратний стрічковий фундамент з бетонних блоків, цегли або монолітного залізобетону (ллється по місцю). Роботи по зведенню фундаменту слід проводити самостійно, тільки якщо ви маєте достатньо навичок і досвіду в такій роботі. В іншому випадку, краще найняти на роботи нульового циклу професійну бригаду. А вже самі стіни з бруса - зводити своїми силами.

Коли фундамент готовий, приступають до монтажу стін з бруса. Необхідно якісно гідроізолювати підставу фундаменту, перш ніж монтувати на ньому перший ряд бруса по периметру стін і перегородок. Брус кріпиться до фундаменту потужними анкерними болтами, або шпильками, заздалегідь залитими в фундамент. Гайки, навертає на шпильки утапливают в брусі. Попередньо, для шпильок свердлять наскрізні отвори в першому ряді брусів, а для гайок спеціально роблять шахту великим свердлом (по діаметру гайки).

Стіни з брусаКоли перший ряд бруса укладений починається установка наступних брусів. Принцип монтажу брусових стін (що із звичайного, що з клеєного бруса) - це традиційне з'єднання, яке використовується в зрубах (будинках з оцилиндрованного або звичайного колоди). В одному ряді бруса, в місцях стиків, вибирається паз, в підлогу перетину бруса. А поперек, накладається інший брус, із зустрічним пазом, також, на половину перетину. Зрозуміліше видно на картинці. Таким чином, будинок з бруса можна побудувати без єдиного цвяха.

При виготовленні пазів в брусі, на перше місце виходять ваші столярні навички, точність і акуратність робіт. Від того, наскільки ідеальними будуть стики бруса - безпосередньо залежить якість майбутнього будинку, його здатність протистояти зимових холодів. Звичайно, після того, як конструкції з бруса повністю зібрані - всі стики конопатять спеціальним ущільнювачем (пакля тощо). Але все одно, до якості стиків приділяється особлива увага. Так що, якщо ви не сильні в столярному ремеслі - краще не беріться за самостійну збірку будинку з бруса, краще найміть профі.

Фото Каркас