Сайт
Головна - Будинки з бруса - Клеєний брус або звичайний

Клеєний брус або звичайний

Будівництво будинків з бруса вельми популярно. Цей вид будівельної технології малоповерхових індивідуальних котеджів, відноситься до елітних і досить дорогим. У будівництві з бруса застосовують два види матеріалу: простий брус і клеєний брус. Розберемо особливості цих матеріалів, відмінності і специфіку будівництва будинків з клеєного і звичайного бруса.

БрусБрус звичайний - являє собою будівельний матеріал на основі деревини. Це довге, рівне колоду, зі стесаними гранями, до отримання квадратного або прямокутного перерізу. Для виготовлення бруса беруть, як правило, деревину хвойних порід. Це традиційний матеріал. Переваги простого бруса в досить невисокою ціною і широкому розповсюдженні. Недоліків вистачає: важко висушити брус великого перерізу до потрібної вологості, що гарантує відсутність деформацій і внутрішніх напружень в стіні; можливі приховані дефекти всередині масиву бруса, які викликають деформації і розтріскування, коли брус вже вмонтований у стіну; досить важко отримати ідеальний брус великого перерізу, т . к. багато стовбури дерев мають вигини, дефекти.

Клеєний брус - матеріал нового покоління, що прийшов на зміну звичайному брусу і не має багатьох недоліків, характерних для звичайного бруса. Клеєний брус складається з декількох (3-4) товстих соснових дощок, під тиском склеєних в єдиний брус. Переваги якісного клеєного бруса перед брусом звичайним, на обличчя.

Дошки, з яких надалі клята брус, висушуються гарантовано до потрібної вологості. І зробити це на багато простіше, ніж сушити цілий масив звичайного бруса. Таким чином, клеєний брус виходить матеріалом з низькою вологість, що дуже добре і важливо для будівельного матеріалу на основі деревини.

Клеєний брусДошки при склеюванні бруса укладають протилежними сторонами волокон (від серцевини, до серцевини). Це забезпечує рівномірність розподілу внутрішніх напруг в брусі, що знижує ймовірність його деформацій і розтріскування.

Клеєний брус часто роблять з рефленую поверхнями шип-паз, для збільшення зчеплення при складанні стін. При цьому, зробити таку структуру не складно через те, що клеєний брус складається з декількох дощок. Досить перед склеюванням певним чином профрезеровать торці дощок - і отримуємо потрібну, ступінчасту поверхню бруса.

Недоліками клеєного бруса можна вважати високу ціну і той факт, що не всім виробникам вдається якісний брус. Буває шлюб, коли дошки відклеюються або підбір дощок, сортування проведені не сумлінно. Загалом, тут більше місць, де можна натрапити на шлюб, ніж із звичайним брусом. Треба бути уважними.

Фото Каркас