Сайт
Головна - Металокаркасні - Недоліки металокаркасних будинків

Недоліки металокаркасних будинків

Ми, розбираючи металокаркасну технологію, не раз переконувалися в її достоїнства і переваги перед багатьма іншими, традиційними будівельними технологіями. Однак, сьогодні настав час розглянути і недоліки, негативні риси та особливості металокаркасного будівництва, на тлі інших, конкуруючих будівельних систем, в тому числі, і дерев'яного каркаса.

Метал і містки холоду. Каркасні стіни, очевидно, складаються не на 100% з утеплювача (пінопласту, мінвати). В результаті виходить неминуче не рівномірна структура стін, якщо розглядати їх з позицій термодинаміки. В прольотах каркаса лежить утеплювач; з боку вулиці нашита ОСП плита, вітрозахист і зовнішня обробка; зсередини пароізоляція, змонтований гіпсокартон або вагонка - тут все в порядку. Але стіна перемежовується несучими конструкціями каркаса - стійками і додатковими поперечками з ЛСТК профілю - а це метал. Сталь, як відомо, має високу теплоємність, а значить - хорошим теплопровідником, дуже швидко нагрівається і так само швидко остигає. Створивши, звані науковим терміном «місток холоду», металева стійка швидко передає холод вулиці всередину будинку. Навіть дерев'яний каркасний будинок в цьому плані виграє, тому що деревина, сама по собі, набагато кращий теплоізолятор, ніж метал. З ефектом містків холоду в металокаркасних будинках борються різними конструктивними прийомами, і не без успіху. Але все ж, ми зобов'язані згадати про це явище, як про мінусі металлокаркаса.

Металевий каркас в умовах пожежі. Досить неприємно поводиться металлокаркас на відкритому вогні, у разі пожежі. Зрозуміло, що будь пожежа починається на 90% не зсередини стін (якщо тільки загориться проводка), а зовні будинку (умисний чи випадковий підпав) або зсередини (побутові прилади, тощо). Так що, ризик спалаху є в будь-якому будинку, будь то дерев'яному, цегляному, бетонному, металлокаркасной. Не настільки важливо, який будинок, все одно, при пожежі вигорає внутрішнє оздоблення, меблі, речі. Будь будинок хоч з самого вогнестійкого матеріалу - все одно все вигорить зсередини, стіни залишаться стояти або впадуть, але жити там вже ніхто не буде. Важливо, як ведуть себе несучі конструкції будинку під впливом полум'я і високих температур. І ось металлокаркас поводиться препогано. Сталеві профілі швидко втрачають жорсткість і будинок буквально згортається, несучі конструкції, що були дуже жорсткими в нормальному стані - опадають. Це не кращий нюанс для мешканців, якщо їх застав пожежа в будинку, і треба бігти назовні, рятуватися. Навіть дерев'яний каркас, будучи за нормами обробленим антипиренами - довго тримає форму, навіть у сильному полум'я, яке лише обвуглює оброблену деревину.

Вбудовані меблі в металлокаркасной будинку. Вкрай складно монтувати вбудовану корпусні меблі в металлокаркасной будинку. Такі меблі, як шафи, полиці, пенали, стелажі, кухонні шафки, необхідно кріпити до жорсткого надійному підставі на стіні. В металлокаркасе такої підстави немає. У всякому разі, за замовчуванням. Ось і доводиться заздалегідь, на етапі проектування передбачати місця, де буде встановлена та чи інша меблі, потребує кріплення до стін. У цих місцях створюються додаткові поперечні платформи з дошки, вбудовані в каркас. Звичайно, в будинках з більш масивними і твердими стінами (цегла, блок, брус, колода, саман), таких проблем немає.

Не висока несуча здатність при необхідності деяких конструктивних рішень в проект металокаркасного будинку, може підвести будівельників, проектувальників, а головне - мешканців. Так, не можна зловживати вагою покрівельного матеріалу (керамічна, цементна черепиця тощо). Також складно інсталювати термостійкий ділянку стіни з цегли, в разі установки каміна. Та й взагалі, трампліни досить погано поєднуються з іншими конструкційними матеріалами (зате з обробними - добре).

Фото Каркас