Сайт
Головна - Саманні будинки - Причини популярності саманних будинків

Причини популярності саманних будинків

В сьогоднішній статті ми спробуємо розібратися в причинах наростаючою популярності саманних будинків серед інтелектуальної та творчої еліти Європи і як наслідок - цих же категорій в країнах СНД. Дивная тенденція, бачити в епоху високих темпів технічного прогресу, як провідники цього самого прогресу, найчастіше, віддаляються від цивілізації, кудись в глушину і будують там саманні будинки.

Може бути, в цьому є логіка. Втомившись від технократії і урбаністичної бездушності «бетонних джунглів», люди науки та мистецтва шукають контрасту, який дозволив би їм знайти гармонію і натхнення для нових звершень на своїх теренах. Я не кажу, що саманні будинки - це в наші дні ознака і доля саме самої просунутої частини інтелігенції. Простий сільський житель може побудувати собі саманний будинок. Правда, знову ж таки, це буде не звичайний селянин. Т.к. цей не спився, а знайшов у собі мотивації і здатності побудувати будинок з нетрадиційної, а точніше сказати, давно забутої технології. Так що і його можна вважати - просунутим, до не можна! Як не крути, саманний будинок - це незвичайно, це виклик, який можуть прийняти лише люди незалежні і передові.

Перший аргумент за саманні будинки - це природні матеріали. Глина, вода, солома, деревина - для стін. Солома, очерет - для даху. Глиняні підлоги, глиняна замазка стін. Іноді жителі саманних будинків йдуть настільки далеко, що навіть не проводять у своїх будинках сучасних комунікацій: електрики, водопроводу, інтернету. Я вважаю, що це вже крайнощі і шизи. Т.к. є цілком реальні можливості органічно розмістити сучасні зручності в саманній будинку, без шкоди видимої первісності.

Другий аргумент - ціна матеріалів для саманного будинку. Як ви розумієте, глина, вода і солома - нічого не варті або стоять гроші, порівняно з традиційними матеріалами з яких прийнято будувати сучасні будинки.

Саман

Третій аргумент - енергетична ефективність. Саме на основі саманній технології будують т.зв. енергоефективні будинки з мінімальним або нульовим енергоспоживанням. Крім здатності саману відмінно акумулювати теплову енергію, такий будинок постачають грубкою і повним комплексом сучасних енергозберігаючих систем.

Фото Каркас