Сайт
Головна - Саманні будинки - Солом'яні будинки

Солом'яні будинки

Особливим шиком, сьогодні в Європі і США, вважаються солом'яні будинки, та ще й з солом'яним дахом. Парадокс, але чомусь, будівництво з соломи у нас вважається сільським і не престижним, а в найрозвиненіших країнах - перевагою авторитетних і не бідних людей. Так чим же приваблює будівництво з соломи європейців і американців?

Мешканці, напханих промисловістю Європи і США, схиблені на екології. І це зрозуміло. У величезних забруднених мегаполісах жити в бетонних коробках посеред шкідливих автомобільних і виробничих викидів - задоволення не з великих. І ті, хто можуть це собі дозволити, переїзжають у передмістя, де прагнуть побудувати собі котеджі з природних і екологічно безпечних матеріалів. Дерев'яний каркас з наповненням солом'яними тюками - це найкраще рішення, в такій ситуації.

Крім того, що солом'яний будинок дуже комфортний для проживання і екологічно чистий, його будівництво, коштує не так вже і дорого. Не візьмуся оцінювати ціни в Європі, але якщо взяти реалії країн СНД, то дорожче обійдеться земельна ділянка під забудову, ніж зведення будинку з соломи. А якщо будувати не в безпосередній близькості від великих міст, то все взагалі спрощується у рази.

Що потрібно для будівництва будинку з соломи? Солома, якої в сільській місцевості багато й коштує вона майже нічого. Брус або дошка для каркаса, які, звичайно, можна придбати за ринковими цінами, а можна і не за ринковими, домовившись з робітниками місцевої лісопилки, щоб вони відвантажили вам ліс наліво, задешево (це досить поширена практика і не варто нехтувати такими можливостями). Стіни з соломи, зовні і зсередини можна затерти глиною, яка, як ви розумієте, теж нічого не коштує. Питання з покрівлею більш делікатне. Наш менталітет, солом'яний дах звик вважати ознакою бідності. Якщо вам плювати на громадську думку, солом'яна або очеретяна дах для вас. Є, звичайно, ще і питання пожежної безпеки солом'яному даху. Займання від блискавки, пробою в проводці чи будь-якої іскри - реальна загроза. І якщо затерті глиною солом'яні стіни, захищені від таких ризиків, то дах немає. У такій ситуації, можна обмежитися утепленням даху соломою, а поверхня покрівлі накрити сучасними рулонними покрівельними матеріалами. Це вже буде не той ефект, як від суто солом'яному даху, але зате загроза пожежі буде знижена. Ну і звичайно, завжди залишається варіант покрівлі даху солом'яного будинку, практично будь-яким покрівельним матеріалом, будь-то бітумна або металочерепиця, шифер, євро-шифер і.т.п.

Солом'яні будинки за своєю суттю йдуть поруч з саманні будинками в плані екологічної чистоти, комфортності й низької вартості. Мабуть, солом'яні будинки менш довговічні, ніж саманні, але цей недолік соломи, усувається, якщо раз на 20-30 років провести капітальний ремонт, і замінити солому на нові пакунки. Не так вже й складно, зате будинок стане знову новим. Буде привід змінити оформлення внутрішніх приміщень і зовнішню обробку.

Фото Каркас