Сайт
Головна - Саманні будинки - Проекти саманних будинків

Проекти саманних будинків

Проекти саманних будинків вельми різноманітні. Саман - дуже «вдячний» матеріал для створення досить химерних і складних архітектурних форм. Так що, по саманній технології може бути побудований, як досить стандартний, типовий будинок, які будуються з цегли, колод. Але є проекти будинків з різними цікавими формами та архітектурними фішками.

Так в т.зв. екологічних поселеннях, де поширене будівництво саме саманних будинків - можна зустріти саманні будинки вельми химерних форм. Дуже популярні у поселенців будинку без кутів, тобто овальної або круглої форми. Це пов'язано з якимись енергетичними фішками, в які ці хлопці вірять. Як би там не було - це дуже цікаво. У всякому разі, мало яка з сучасних будівельних технологій дозволяє створювати стіни такої форми, без зайвих труднощів. Звичайно, можна і цегляні стіни робити вигнутими, каркасні і блокові - складніше, стіни зрубів - не реально. А саманні - легко!

На рахунок проектування саманних будинків, все досить туманно. Як така, сама технологія не настільки популярна у комерційних забудовників, будівельних фірм. У всякому разі, на скільки я знаю, більше половини всіх саманних будинків будується ентузіастами. Професійних проектів саманних будинків дуже мало, а хоч скільки-небудь притягнутих до стандартів - я і зовсім не спостерігав. Та й звідки їм узятися, якщо сама технологія у нас знаходиться на незрозумілих права. Серйозні проектні компанії не обтяжують себе щільним освоєнням проектування «будинків з бруду». Максимум, що мені доводилося зустрічати - це або адаптовані проекти для інших технологій, що застосовуються в саманній будівництві, з оглядкою на особливості матеріалу, саману. Або проекти, зроблені звичайно професійними проектувальниками, в тому вигляді, як вони змогли перенести свій досвід на саманну технологію. Це вже щось.

В цілому можна виділити три підвиди саманних будинків, які, відповідно і проектуються абсолютно по-різному. Будинки з важкого саману, суцільні; будинку з блоків важкого саману; каркасні будинки з наповненням (утепленням) легким саманом. Технологічно це виглядає так.

На підставі фундаменту робиться опалубка в товщину майбутньої стіни. Опалубка з дошки, товстої фанери, обрізків ОСП, металевих листів. Усередині опалубки можна зробити армований каркас (можна і не робити). Опалубку щільно запресовують суміш в'язкої густий глини з водою і додаванням житньої соломи. Потім накладають опалубку вище і так піднімають стіни на потрібну висоту.

Другий варіант. З важкого саману (багато глиняного суміші - мало соломи) в спеціальних формах з дошки, формують саманні блоки. Потім, їх витрушівают з форм і сушать, до затвердіння - виходять дуже міцні саманні блоки, здатні конкурувати за властивостями з цеглою і блоками з пористих бетонів.

Третій варіант - легкий саман. Робиться подвійний каркас особливої конструкції, з деревини. А стінові проміжки забиваються легким саманом (багато соломи - мало глиняно-водяний суміші). Для цього каркас оббивають з двох сторін опалубкою з дошки, щоб запресовується саман прийняв чітко форму стіни. Коли стіни поверху повністю щільно забиті легким саманом-опалубку знімають, дають Саману ще просохнути, і потім, обмазують боку стін глиною.

Фото Каркас