Сайт
Головна - Саманні будинки - Вартість саманного будинку

Вартість саманного будинку

Саман - супер матеріал. Виготовляють саман з банальних природних матеріалів: глини, води, соломи. Можливо з додаванням інших наповнювачів (дрібний камінь, тирса, сухий гній). Володіючи дуже хорошими механічними властивостями і зручністю в роботі, він ще й надзвичайно дешевий. Постараємося розібратися, скільки ж коштує побудувати саманний будинок.

Саманні будівництво в останні роки набирає обертів. Ця старовинна і колись майже покинута технологія знову стала популярною. Особливо великий внесок у розвиток саманного будівництва вносить просунута творча інтелігенція (художники, скульптори, актори, вчені, люди мистецтва). У них стала модною фішка віддалятися від великих міст. Спрямовуватися на природу, в екологічно чисті місцевості. І там будувати свої природні саманні будинки. Такий підлозі відлюдницький або общинний стиль життя, нібито сприяє їх творчості і роботі. Не знаю точно, звідки пішла ця мода. Як би там не було, такі тенденції є. І на саманні будинки попит лише зростає.

Отже, які ж ціни на саманні будинки. По суті, матеріали для саманного будинку - це глина, вода, солома. Якщо мова йде про легкий Самані - то потрібен ще й дерев'яний каркас. Якщо саман важкий (блоки з саману) - то деревина не потрібна. Як ви розумієте, десь у сільській місцевості, де, як правило, і будують саманні будинки - ці матеріали не коштують нічого або копійки. Якщо глини немає в безпосередній близькості від ділянки забудови, її доведеться доставити з найближчої розробки. Доведеться заплатити за доставку, навантаження, розвантаження. Або ж маючи в розпорядженні вантажівка, доставити глину самому, разом із сусідами однодумцями. Так зазвичай і робиться. Виїжджають кілька сімей за місто і допомагають один одному побудувати саманні будинки. Не треба платити ні копійки найманим будівельникам. Зрештою, в селі, за пляшку вам все доставлять і глину та солому і білку і свисток. :)
Солома (краще житнє) може бути без проблем взята з найближчих полів або за ту ж пляшку куплена у сільських жителів або за невеликі гроші у фермерів, які сіють жито.

Ну вода в будь-якому випадку повинна бути, так що у вартість будівництва відразу можна внести ціну за буріння свердловини або пристрій колодязя. Звичайно, бажано для комфортного проживання встановити електронасос і піднімати воду зі свердловини. Але найчастіше творчі мешканці саманних будинків прагнуть відсторонитися від благ цивілізації і навіть не проводять електрику в будинок. А воду доводиться піднімати з колодязя в ручну - романтика...

Дах саманного будинку робиться звичайно з соломи або очерету. Матеріал, знову ж, безкоштовний. Знайти і доставити. А ось саме плетіння даху - це складне ремесло, що межує з мистецтвом. Ремесло плетіння дахів з очерету не забуте з давніх часів. Однак, спеців у цій справі не багато. От їм і доведеться заплатити. Або ж освоювати мистецтво створення солом'яних дахів самому.

Фото Каркас