Сайт
Головна - Каркасні будинки - Каркасний будинок - Міфи і домисли

Каркасний будинок - Міфи і домисли

Каркасна дерев'яна технологія будівництва прийшла до нас в СНД, порівняно недавно. Так уже склалося в нашому менталітеті, що те, що не підтверджено століттями на нашій власній практиці, тут же обростає купою міфів і домислів, які, найчастіше, не мають нічого спільного з реальним станом справ. Не уникли цієї долі і канадські каркасні будинки. Розглянемо основні міфи і домисли, що стосуються каркасного будівництва і по можливості, розвінчаємо їх. Спрацюємо за «Руйнівників міфів», так би мовити!

Міфи про невисоку міцності, надійності та довговічності дерев'яних каркасних будинків. Причини цього міфу криються відразу в трьох причинах. Перша - несумлінні робітники, які порушуючи технологію будівництва завдавали шкоди реальному запасу міцності, яким повинен володіти «правильний» каркасний будинок. Друге - бажання конкурентів задавити нову сильну будівельну технологію відвертим і голослівним чорним піаром. Ну і по-третє, на перший погляд, конструкції каркасного будинку, дійсно не мають нічого спільного з «неприступними стінами Трої»... Насправді, міцнісні розрахунки показують, що каркасний будинок навіть жорсткіше і стійкіше до деяких механічних впливів, ніж традиційні цегляні будинки і зруби.

Дуже дивний міф про те, що каркасні стіни несерйозні і їх можна буквально пробити наскрізь ударом ноги, і мало не «проткнути пальцем». Бред несусвітній. По-перше - пальчик то зламаєте, панове скептики, якщо спробуєте обгрунтувати свій словесний викидень. Так, цегляні і бетонні будівлі виглядають більш потужно. Але ми ж говоримо про житловому будинку, а не фортеці з кулеметними гніздами... Якщо все ж здається, що треба захистити стіни додатково, ніщо не заважає створити зовнішню обробку з облицювального декоративного цегли.

Невідомо звідки виник, але існує міф, ніби дерев'яні каркасні будинки годяться тільки для теплих країв, південних регіонів. Родина каркасних технологій будівництва - Канада і Фінляндія. Судячи з клімату цих країн, каркасна технологія будівництва, за визначенням, не може бути призначена тільки для теплих регіонів. На практиці, каркасні будинки настільки теплі, що їх з успіхом використовують для будівництва в приполярних містечках геологів і нафтовиків на Алясці і на Півночі Росії.

Ще один сумнівний міф: Каркасні будинки не мають належної пожежною безпекою. Це не зовсім відповідає об'єктивній реальності, не дивлячись на те, що основу каркасного будинку складає деревина (в принципі, далеко не вогнестійкий матеріал). Справа в тому, що деревина для створення каркаса обробляється антипіренами, спеціальними складами, що захищають деревину від відкритого вогню.

Оброблений антипіреном дерев'яний каркас вже не горить сам по собі, не підтримує горіння. Деревина під дією відкритого полум'я лише обвуглюється, але не горить. Коли пожежа всередині, дерев'яний каркас досить довго тримає форму і не обвалюється.

Фото Каркас