Сайт
Головна - Каркасні будинки - Каркасний будинок - Недоліки

Каркасний будинок - Недоліки

Не весь же час поливати медом вуха тим, хто зібрався будувати дерев'яний каркасний будинок для себе. У даній статті ми постараємося відшукати і витягти на світ божий всі можливі недоліки каркасних будинків. Як і у будь-будівельної технології, у системи будівництва дерев'яних канадських каркасів, є недоліки. Якісь явні, якісь більш-менш надумані і притягнуті за вуха, але вони є. Ось і висвітлимо їх зараз.

Деревина як будівельний матеріал для каркасних будинків, явно не така надійна, довговічна, як залізобетон або цегла. Навіть будучи якісною, добре висушеної і обробленої антисептиками - деревина каркаса, рано чи пізно, може піддатися потрапляння вологи, факторам біологічного руйнування (цвіль, грибок, червиці). У плані пожежної безпеки, клас дерев'яних будівель - не найвищий. Інша справа, що при якісній збірці каркасного будинку - ці фактори почнуть грати не раніше ніж через 30-50 років. Тоді потрібно провести капітальний ремонт і будинок без проблем достоїть до 100 років.

Звукоізоляція каркасного будинку - далеко не на найвищому рівні. Ті ж цегляні будинки; з пористих бетонів, термодому мають більш високий рівень звукоізоляції. Дерев'яні будинки з оциліндрованої колоди або бруса також не відрізняються понад хорошою звукоізоляцією через властивості самої деревини.

У зв'язку з тим, що основою дерев'яного каркасного будинку є таки деревина - не самий кращий в пожежному плані матеріал, доводиться це враховувати при монтажі комунікацій. Так, при установці каміна необхідно зробити для нього цегляна, кам'яне або бетонну основу. Стіна, до якої прилягає камін і димар, також повинна на цій ділянці виконуватися з цегли. Фактор відносно невисокою вогнестійкості навіть обробленої антипиренами деревини, змушує вдаватися г додаткових заходів обережності при монтажі опалювальних систем, котельного обладнання, електропроводки. Так стіни і підлога котельні покривають спеціальним сталевим листом, а прокладку електропроводів всередині каркасних стін здійснюють в металорукавах.

Якщо можна вважати це недоліком, каркасні будинки не можна крити важкими покрівельними матеріалами, такими як: натуральна керамічна черепиця, цементна черепиця тощо.

Мабуть, і все. Більше нічого серйозного пред'явити дерев'яної каркасної технології мені не вдалося.

Фото Каркас