Сайт
Головна - Каркасні будинки - Каркасно-щитові будинки швидкої збірки

Каркасно-щитові будинки швидкої збірки

Панелі, щити для збірки каркаса, як правило, виготовляються на виробництві, в заводських умовах з наступною доставкою на місце забудови. Хоча, якщо навіть немає виробництва, де б збиралися каркасні панелі, це не означає, що зовсім не можна використовувати цю технологію будівництва. Існує т.зв. система «Платформа». Розглянемо її суть докладніше.

Робиться повністю каркас перекриття першого поверху. Перекриття знизу підшивають сіткою; укладаю утеплювач; нашивають зверху пароізоляційну мембрану; нашивають чорнову підлогу з дошки підлоги або товстої OSB плити. Тепер ми маємо повноцінне підставу для складання щитових панелей. Згідно з проектом робиться розмітка майбутньої каркасної панелі. Мелом або будівельним олівцем відзначають положення дощок стійок, лежаків, додаткових жорсткостей, опор і прорізів вікон і дверей, якщо такі є в конкретній панелі. На місця розмітки укладаються відрізки дошки, попередньо підготовлені тут же поруч, торцювання пилкою на мірної дошці. Після укладання елементів панелі на розмітку, їх збивають оцинкованими гвинтовими цвяхами, за допомогою звичайного або пневмомолотки.

Коли каркасна панель зібрана, її необхідно підняти і встановити на відповідне місце периметра каркасного будинку. Зазвичай цю операцію робити поодинці складно. Необхідний помічник. Панель піднімають, проміряти водним рівнем, вертикально чи вона стала. Потім, каркасний щит прибивають до основи (чорновому підлозі). Цього, звичайно не достатньо. Необхідно встановити пару розкосів для жорсткості. Наступні панелі збираються так само на підставі у вигляді чорнового підлоги і встановлюються в заданій проектом послідовності. Кріпляться наступні секції каркаса до чорнової підлоги через нижній лежак (цвяхами і / або саморізами), а також до попередньої секції, через суміжні стійки за допомогою різьбових шпильок. Для щільного прилягання суміжних каркасних панелей, між ними укладають уретанові смуги.

Каркасно-щитові будинки явно виграють у порівнянні з простою складанням каркаса. Каркасні панелі, щити у висоту поверху і довжиною 1-2м (менші не мають сенсу, великі важко піднімати і встановлювати). Готові панелі розкладають навколо периметра фундаменту, в тій послідовності, яка вказана в проекті для їх установки. Так чинять, коли панелі, щити зроблені на виробництві та разом доставлені на будівництво. Панелі послідовно піднімають на підставу і встановлюють також, як це описано вище для системи «Платформа». Єдине, в «Платформі» обов'язково має бути повністю сформовано нижнє перекриття та постелений чорнову підлогу, тому що на ньому потрібно збирати секції каркаса. Коли готові панелі доставлені з виробництва, можливі варіанти їх установки також на готове перекриття або просто на каркас перекриття. Це залежить від технологічних міркувань проектувальника. Можна і так і так. Коли повністю зібрано перекриття - звичайно, працювати зручніше, але треба захищати його і особливо утеплювач всередині нього, на випадок дощу. А якщо ставити стіни каркаса просто на каркас перекриття, то трохи незручно монтажникам, зате немає побоювань на випадок дощу.

Фото Каркас