Сайт
Головна - Каркасні будинки - Проекти каркасних будинків з мансардою

Проекти каркасних будинків з мансардою

Проекти дерев'яних каркасних будинків з мансардою - мабуть, найпопулярніший і найбільш часто використовуваний тип проектів для цієї технології будівництва. Саме при будівництві полуторного, будинку з першим повноцінним поверхом і другим, мансардним, виходить максимально ефективне співвідношення витрачених на будівництво коштів та архітектурної завершеності композиції будинку. Розглянемо деякі особливості проектів каркасних будинків з мансардою.

МансардаВиходить, що проекти каркасних будинків з мансардою вельми оригінальні і в середньому, складніші, ніж в один або два повових. Якщо з плануванням і конструкціями першого поверху все гранично стандартно і зрозуміло, то у випадку з другим, як його називають, полуторним поверхом, починаються серйозні відмінності.

Спершу розберемося з найпростішим проектом мансарди. Можливі варіанти досить складних у конструктивному і архітектурному плані мансард. Там скрізь той же принцип, але лише навантажений додатковими архітектурними фішками. Так що, для розуміння пристрою мансарди, розберемо найпростіший випадок: прямокутний периметр несучих зовнішніх стін (якісь перегородки всередині, ймовірно поздовжня несуча перегородка, а інші не несучі), простий двосхилий дах. Скати даху впираються в довгі стіни. Фронтальні частини даху, аж до коника, встановлюються на фронтони, або фронтальні стіни.

При середній висоті стандартного повноцінного поверху в 2.4-2.8м, довгі стіни мансарди (ті, що під скатами даху) мають висоту в межах 0.8-1.5м. Тобто простір мансарди під дахом поступово підвищується похилою стелею, якою є, по суті, нижня підшивка скатів даху.

Відповідно, в залежності від площі будинку і кутів нахилу скатів даху, висота стелі мансарди під коником може перевищувати 3-4м. Звичайно, немає ніякого резону в такій високій стелі. З цього, намагаються максимально підвищити поздовжні стіни мансарди (щоб підвищити ефективну площу приміщень другого поверху з легкотравної висотою стель), під скатами і знизити кути нахилу даху. Таким чином, прагнення виграти максимум корисної площі на другому поверсі, мансарді, вступає в конфлікт з архітектурною привабливістю будинку та вимогами до мінімальних кутах нахилу скатів даху (у зв'язку зі сніжним навантаженням і ефективним відведенням дощової води). Так що, доводиться вибирати оптимальний кут нахилу даху і висоти поздовжніх стін.

Так, припустимо, поздовжні стіни мають висоту 1м. дах піднімається, маючи кут нахилу скатів даху 30-45% щодо горизонталі. Таким чином, для середнього будинку, під коником вийде висота стелі мансарди більше 3м. Зазвичай відміряють не більше 2.4-3м і ділянку вище відокремлюють, створивши свого роду смужку плоскої стелі, над якою залишається мінімальний простір. Так урізати висоту мансарди вкрай розумно, тому що в опалювальний сезон, при дуже високій стелі, вгору буде спрямовуватися тепле повітря, а внизу, де і розташовуються мешканці - буде холодніше. Це не розумно, мерзнути, опалюючи безглуздий простір під коником даху.

Форми мансардних дахівТакож цікавий спосіб знизити загальну висоту каркасного будинку, при цьому збільшивши корисний об'єм мансарди - використовувати ступінчасту конфігурацію даху. Виходить, що скат даху розбитий на 2-3 ділянки з різним кутом нахилу, відносно горизонтальної площини (землі). У самого коника кут невеликий, дах наближається до плоскго. На наступному (наступних) кут збільшується і наближається до 45-60 град. Як видно зі схем, такий не хитрий прийом дозволяє збільшити мансарду. Так, такий гранований дах складніше монтувати і крити. Але воно того варте.

Фото Каркас