Сайт
Головна - Саманні будинки - Легкий саман

Легкий саман

Легкий саман - відмінний матеріал, для заповнення стін каркасного будинку. Якщо порівнювати застосування легкого саману з мінеральною ватою та іншими традиційними утеплювачами - саман, мабуть, виграє. Посудіть самі: вартість - нижче не буває (солома і глина), не просідає в стінах, по щільності порівняний тільки з пінополістиролом, не горить, чудово тримає форму, забезпечує відмінну атмосферу в домі. З недоліків, тільки те, що його потрібно готувати, і це брудний процес, а в іншому - просто чудо.

На відміну від важкого саману, легкий саман - не є матеріалом для несучих стін. Так як, легкий саман - це солома, вкрита тонким шаром глини, у той час, як важкий саман, перш за все - глина. В зв'язку з вище означеним, несучі функції в будинку з легкого саману виконує дерев'яний каркас. Конструкція дерев'яного каркаса під легкий саман відрізняється від звичайного канадського каркаса. Стойки робляться подвійними, на розпорки, які монтуються на направляючих по периметру будинку. Таким чином, всі порожнини стін виходять пов'язаними з сусідніми прогонами і, коли вони заповнюються утрамбованим саманом, утворюють монолітну стіну. Це, звичайно, надає додаткової жорсткості конструкції будинку.

Легкий саман готується з житньої соломи. Викопують спеціальну яму, в яку засипають глину, а потім, розводять її водою і розчиняють до стану рідкого кисілю. У утворену масу, занурюють солому, дають їй добре просочитися. А потім, вилами, викидають просочену солому на сушильний лоток. Коли рідина стікає, залишається солома, вкрита тонким шаром глини. Глиняне покриття забезпечує надійне з'єднання соломи, коли її запресовують у стіни. Крім того, така солома не горить і не гниє.

Партії соломи з сушильного лотка, за допомогою тачки підвозять до каркаса, де його запресовують в стіни. Щоб саман не випирав з боків стіни, влаштовують знімну опалубку, у вигляді обшивки каркаса дошкою зовні і зсередини. Після затвердіння саману, дошки знімають. Будинок готовий до зовнішньої і внутрішньої обробки. У будь-якому випадку, каркасний будинок, утеплений легким саманом, буде дуже теплим, дихаючим і довговічним.

Фото Каркас