Сайт
Головна - Каркасні будинки - Проекти одноповерхових каркасних будинків

Проекти одноповерхових каркасних будинків

Проекти одноповерхових каркасних будинків не так популярні, як для будинків в два чи півтора поверхи. Проте в деяких специфічних випадках і умовах вигідно будувати саме одноповерхові каркасні будиночки з відносно невеликим житловим об'ємом і площею фундаменту. Звичайно, одноповерхові каркасні будинки мають свої особливості і відмінності від інших варіацій будинків. Розглянемо основні характеристики проектів одноповерхових будинків, на основі дерев'яної каркасної технології. Розберемо ситуації, в яких найбільш логічно будувати саме такі будинки.

Одноповерховий каркасний будинок являє собою конструкцію несучих зовнішніх стін і внутрішніх несучих і не несучих перегородок. Зверху простий скатний дах, з невеликими кутами нахилу скатів. Особливості одноповерхового каркасного будинку в зовсім невеликій масі, як правило, невеликої площі і корисному обсязі. Такий мінімалізм робить дерев'яні одноповерхові будиночки на основі каркаса - єдино можливими в ряді ситуацій.

Випадки, коли доречно застосовувати одноповерхові каркасні будинки (побудовані за відповідним проектам):

Дачний будиночок в дачному селищі. Звичайний невеликий літній будиночок, посеред селища з інших невеликих дачних будиночків. Немає сенсу вибудовувати величезну віллу, коли навколо маленькі будиночки, які, тим не менш, чудово справляються зі своїми завданнями - прийом мешканців в теплу пору року.

Коли земельна ділянка під забудову обмежена. На тих же стандартних дачних шести сотках, особливо не розженешся з будівництвом великого будинку. Звичайно, можна помістити туди будиночок з мансардою, тим самим підвищивши корисну площу і обсяг житлових приміщень, без розширення фундаменту. Але все ж, на таких маленьких ділянках найбільш часто в хід йдуть проекти одноповерхових каркасних будиночків. А ось каркасні будинки в два повних поверхи, при мінімальній площі фундаменту виглядають незграбно, як вежі.

Фактор фінансів. Якщо бюджет на будівництво будинку дуже обмежений - відмінний вихід, будівництво невеликого будиночка в один поверх, за каркасною технологією. І матеріалу не багато піде і на фундамент витрати мінімальні, тому що конструкції будинку важать не багато (в порівнянні з іншими матеріалами і технологіями).

Болотиста нестійка основа. Бувають ситуації, коли при всьому бажанні не побудувати півтора-або двоповерховий будинок. Коли основа, грунти вкрай нестійкі - неможливо застосовувати заглиблені стрічкові або стовпчасті фундаменти. Тут працює або масивний плитний фундамент (вкрай дорогий) або мілкозаглубленний стовпчастий (свайний). Так от, несучої здатності мілкозаглубленного фундаменту достатньо тільки щоб утримати одноповерховий каркасний будинок.

Також слід зазначити, що проекти одноповерхових каркасних будинків мають, як правило, дуже прості і прямолінійні форми, просте планування, тому що особливо ніде розганятися з архітектурними шедеврами. Береться звичайна прямокутна форма будинку, рідко з іншими формами. Простий двосхилий дах. Планування кімнат всередині може бути різним. Звичайно, можливі більш витончені обриси периметра будинку, застосування еркерів, веранд, дахів більш складної структури. Але будиночки по одноповерховим проектам, припускають певну строгість, унітарність, бюджетність і простоту, так що, немає особливого резону щось ускладнювати.

Фото Каркас