Сайт
Головна - Каркасні будинки - Проекти двоповерхових каркасних будинків

Проекти двоповерхових каркасних будинків

На основі Канадської каркасної технології будівництва дерев'яних будинків зводять прості одноповерхові будиночки, швидше дачного типу; полутороповерхові будинки з мансардою; будинки в два повноцінних поверхи; котеджі та готельні комплекси в два з половиною (мансардою), три, і більше поверхів.

Проект двоповерхового каркасного коттеджаДерев'яні каркасні будинки в більш ніж два поверхи зустрічаються не часто. Також не зовсім раціонально з позицій витрат матеріалів та використання площі забудови - зводити одноповерхові каркасні будиночки. Найбільш поширені каркасні будинки з мансардою (у півтора поверхи), а також повноцінні двоповерхові котеджі. Ми розглянемо в наших статтях проектування всіх можливих видів каркасних будинків. У сьогоднішньому огляді розберемо проекти двоповерхових дерев'яних каркасних будинків.

Проект двоповерхового каркасного будинку. Особливістю конструкції дерев'яних каркасних будинків в два повноцінних поверхи, є наявність двох, як правило, рівних, або майже рівних за висотою поверхів, які вінчає скатний дах з мінімальними кутами нахилу скатів, тому що немає сенсу їх завищувати - горищне приміщення чисто символічне і не несе особливих функцій (хіба що сушити тарань...). На відміну від мансардних проектів, де навпаки всіляко намагаються розширити мансарду, шляхом збільшення кута нахилу скатів даху, і наданням їй різних хитрих форм і конфігурацій.

Проект. Каркасний будинокКонфігурація стін на першому і другому поверхах можуть відрізнятися, можуть навіть дуже сильно відрізнятися або навпаки, бути ідентичними. З позицій проектувальника важливо щоб зберігалася цілісна структура несучих стін і перегородок будинку. В іншому, планування і зовнішні обриси поверхів прив'язані лише до архітектурних задумів і міркувань планування приміщень.

Так, наприклад, на першому поверсі може бути еркер або веранда, без продовження на другому поверсі. А на другому - балкон або лоджія. Всередині, на першому поверсі може знаходитися велика вітальня, а на другому, цей же отвір між конструкцій, відводитися під дві спальні, спальню та дитячу або спальню, дитячу і якесь побутове приміщення. Варіантів безліч!

Frame house project 2 levelsЯк правило, при проектуванні двоповерхових каркасних будинків, намагаються враховувати специфіку призначення приміщень на поверхах і якось їх поєднувати, грамотно компонувати. Так, над спальнями або вітальнею, на другому поверсі розміщувати спальні, дитячу, кабінет. Над кухнею, ванною, санвузлом - санвузол другого поверху тощо. Так і комфортніше мешканцям - і відповідні специфічні комунікації не доводиться тягнути по різних кутах будинку, замість вертикального стояка з мінімальними відгалуженнями.

Фото Каркас