Сайт
Головна - Енергозбереження - Енергоефективний будинок

Енергоефективний будинок

Сьогодні дуже гаряча тема – будівництво не просто будинків, а т.зв. пасивних будинків з «нульовим» енергоспоживанням. Слово «нульовим» взято в лапки, оскільки будинок що зовсім не споживає енергію – це утопія. А ось скоротити енергоспоживання в рази – це реально! Про те, як це здійснюється на практиці – в даному огляді. Сьогодні вартість енергоносіїв така висока, що знання про пасивні та енергоефективні будинки і те як зробити таким ваш звичайний будинок – безцінні.

Що характерно для енергоефективного будинку? Для початку, проект повинен бути не дуже масштабний. Опалювати великі площі – це шалені витрати. Так що, чим менше будинок, тим простіше на його основі домогтися низького енергоспоживання. Також слід уникати влаштування балконів. Якщо просто не уявляєте життя без балкона – влаштуйте лоджію.

Як ви розумієте, найважливіший фактор для досягнення енергоефективності будинку – це матеріал стін і перекриттів. У енергоефективному будинку добре себе показує цегла, дерево, але найкраще – саман! Непогано показують себе також дерев'яні каркасні будинки. Також, для досягнення енергоефективності бажано скоротити кількість вікон і дверей, а також їх габарити. Очевидно, що і якість самих вікон і дверей повинна бути на висоті.

Перш ніж братися за встановлення енергозберігаючих систем, потрібно «захистити тили», а саме – добре утеплити будинок, закрити всі щілини в конструкціях, біля вікон і дверей, щоб уникнути тепловтрат.

Ну і сама система – бажано, повний комплект: тепловий насос; сонячні колектори; виходячи з розрахунків бажано класичне опалення, в якості резервного, що працює від газу чи електрики; теплі підлоги, можливо, ще й камін. Ось такий от джентльменський набір!

Фото Каркас