Сайт
Головна - Енергозбереження - Енергозберігаючі технології

Енергозберігаючі технології

У даному огляді ми розберемо основні прийоми і технології, що дозволяють економити енергію при експлуатації індивідуального будинку, котеджу. Знаючи весь спектр сучасних енергозберігаючих систем, на багато зручніше підбирати варіант для свого будинку. Отже, на чому можна заощадити енергію в епоху дефіциту енергоносіїв?!

Тепловий насос дозволяє компенсувати певну частину енерговитрат при опаленні будинку і забезпеченні гарячою водою. Ця унікальна система бере теплову енергію з навколишнього середовища (ґрунту, підземних вод, повітря) і за допомогою перетворення, заснованого на базових законах термодинаміки передає її в систему опалення.

Використання сонячної енергії. Установка сонячних батарей або колекторів дозволяє використовувати енергію прямих (і розсіяних) сонячних променів для електропостачання та гарячого водопостачання будинку, відповідно. Системи сонячних колекторів найбільш актуальні для південних регіонів, близьких до тропіків, де у році більше ясних і сонячних днів. Але і у середніх широтах сонячні колектори дозволяють значно заощадити енергію.

Крім повноцінних систем енергопостачання за рахунок енергії навколишнього середовища, як теплонасоси і сонячні колектори, існує ряд допоміжних підсистем і пристроїв, які впроваджуються в звичайні системи опалення, повітряного опалення, ГВП, електропостачання і дозволяють значно заощадити, підвищивши ККД означених систем. Найбільш яскравими прикладами таких енергозберігаючих підсистем є: конденсаторні газові котли з підвищеним ККД; рекуператор в системі повітряного опалення; теплі підлоги; бойлерні системи та багато іншого.

Також не слід упускати можливості поставити на будинку вітровий генератор електроенергії. У гірських або приморських регіонах, з постійними вітрами, вітровий генератор дозволяє значно економити електроенергію.

Фото Каркас