Сайт
Головна - Саманні будинки - Саманні будинки

Саманні будинки

Саманні будинки - це справжня знахідка в епоху економічної кризи і поггіршення екологічної ситуації. Скільки коштує побудувати будинок із саману? А скільки коштує глина, вода і солома? Ви відповісте: Та практично задарма! І матимете рацію.

У багатьох має місце стереотипна думку, що саманні будинки - це щось, на зразок довоєнних глиняних халуп і землянок, і вже точно, вони не мають нічого спільного з сучасним комфортним житлом. Якщо ви ще не дивилися фотогалерею по самановому будівництву, то ознайомтеся обов'язково. Думаю, таких забобонів на рахунок будинків з саману у вас більше не залишиться.

Саманні будинки не тільки можуть відповідати всім сучасним вимогам до рівня комфорту, вони - основа для будівництва, так званих, будинків нульового енергоспоживання. Коли на планеті досить скоро почнеться дефіцит енергоносіїв, енергоефективне будівництво дуже актуальна тема.

Так що ж являють собою саманні будинки? Саман - це суміш води, глини і соломи. З саманного тіста (так називають суміш цих трьох компонентів) формуються стіни. Існує кілька варіантів формування стін із саману.

Перший спосіб. На фундаменті встановлюється знімна опалубка з металевих листів. Опалубка заповнюється саманним тістом. Після того, як шар застигає, опалубка демонтується і встановлюється поверх сформованого шару. Так, шар за шаром формуються стіни з саману.

Другий варіант. Несучу функцію будинку, виконує каркас з дерев'яного бруса. Внутрішній і зовнішній периметри каркаса обшивається дошкою або ОСП плитою. А в проміжки між обшивкою, запресовується саман. Виходить, ніби, незнімна опалубка.

Третій варіант. У спеціальних дерев'яних формах виготовляються блоки з саману. Блокам дають застигнути і добре висохнути. Для більш якісного сушіння, їх укладають у брикети з проміжками між блоками. Після того, як блоки готові, з них формуються стіни, як із звичайних бетонних блоків, тільки в якості цементу, застосовується ще не застигле саманне тісто.

Дах і міжповерхові перекриття в будинку з саману можна виконати аналогічно, тому, як це роблять, в будинках, побудованих за іншими технологіями. Тобто, перекриття з дошки або бруса, обшите чорновою підлогою (дошкою, ОСП) і утеплене будь-яким підходящим утеплювачем. Дах - кроквяна система з дерева, вкрита будь-яким сучасним покрівельним матеріалом. Проте, багато хто хоче отримати будинок, зроблений на 100% з природних матеріалів. Тоді, можна перекриття виконати з дошки, а в якості утеплювача використовувати легкий саман. А дах вкрити соломою. Відмінне рішення.

Зовні і зсередини саманний будинок можна обробити будь-якими сучасними матеріалами. Але, ми радимо обмежитися замазкою з декоративної глини або штукатуркою, що додатково підкреслить природну красу будинку з саману.

Фото Каркас