Сайт
Головна - Каміни - Каміни з цегли

Каміни з цегли

Цегляний камінДров'яний камін зазвичай виконується з цегли (червоної, вогнетривкої). Такий традиційний камін поєднує в собі декоративну функцію і функціональну частину каміна – обігріваючу приміщення. Функціональна частина каміна представлена топкою, де згорає паливо (дрова) і димоходом, куди виводяться газоподібні продукти горіння.

Передбачити наявність каміна в будинку потрібно заздалегідь, ще на стадії проектування, щоб разом з фундаментом закласти бетонну або цегляну основу під майбутній камін. Матеріал каміна досить сильно розігрівається і не повинен контактувати з дерев'яними конструкціями підлоги і стін, я думаю, це зрозуміло.

Коли вибирають місце де буде основа для каміна, враховують ряд факторів теплоеффектівності та пожежної безпеки будинку. Камін не повинен розташовуватися в коридорі, біля вхідних дверей. Це пов'язано з тим, що для каміна не бажана наявність протягів. Зазвичай камін встановлюється фронтально, вбудовуючись в довгу стіну вітальні. Якщо приміщення майже квадратне, то не принципово на якій стіні буде камін. Краще якщо це буде глуха стіна, без вікон і максимально наближена до центру будинку, щоб віддавати тепло через стіни максимальному числу суміжних приміщень. Також, цегельний камін може бути кутовим.

Різного роду предмети інтер'єру, меблі, декор, повинні відстояти від каміна не менше ніж на метр, а краще на 1.5м. Приміщення де встановлюється камін має добре провітрюватися. До каміна має надходити досить повітря, а значить – кисню для підтримки горіння дров. У той же час, гарна вентиляція допомагає позбутися від диму і газів (продуктів горіння), які потрапили в приміщення, а не в димохід (таке буває весь час, в невеликих кількостях).

Стіна до якої примикає камін і димохід повинні бути складені з вогнестійкого матеріалу. Якщо будинок дерев'яний або каркасний, то все одно, ту ділянку стіни з якою контактує камін виконують у вигляді цегляної вставки, тим самим забезпечуючи пожежну безпеку.

Кладка каміна виконується з добірної вогнетривкої цегли. Камін робиться багатошаровим. Внутрішні поверхні топки обробляються шамотом або іншими вогнестійкими матеріалами. Зовнішня поверхня може обкладатися декоративним каменем, спеціальною плиткою, штукатуритись. Багато господарів воліють залишати камін з цегляною поверхнею.

Особливістю розчину для кладки цегельних камінів є низький вміст цементу і добавка глини. Відношення цементу до піску не більше ніж 1 до 8-ми (9-ти). Кладка каміна повинна виконуватися акуратно. Самостійно класти камін рекомендується лише добре знайомим з кладкою цегли людям. Тому, довірте свій камін професіоналам.

Фото Каркас