Сайт
Головна - Каміни - Які бувають Каміни

Які бувають Каміни

Камін – хороше доповнення до сучасних комунікацій в котеджі. Це одночасно і елемент старовини, що підкреслює смак і статус власника будинку, а також додаткове джерело обігріву в будинку. Не завжди хочеться включати основне опалення й у цей час можна чудово обійтися каміном. У цій статті ми поговоримо про те, які каміни бувають, в чому відмінності камінів і як вибрати тип каміна виходячи з ваших конкретних умов.

Основна класифікація камінів залежить від виду палива. Виходячи з типу палива вже можна розрізняти каміни і по конструкціях. За типом палива розрізняють:

- Дров'яні каміни;

- Електричні каміни;

- Каміни, що працюють на газі;

- Спиртові каміни (не вимагають димоходу);

- Інші види, наприклад працюють на спеціальних гранулах з відходів деревообробки, торфі.

Дров'яні каміни – самий давній і класичний вид камінів. Каміни зазвичай викладають з вогнетривкої цегли. Перевага дров'яних камінів у високій тепловіддачі, однак, такий камін вимагає повноцінного димоходу. Також дров'яному каміну потрібен догляд, потрібно його і димар чистити від золи. Дров'яний камін можна і не облицьовувати – він і так виглядає благородно.

Електрокаміни – найсучасніші і поширені каміни в наші дні. Зовні каміни з електричним нагрівачем робляться дещо схожими з традиційними дров'яними камінами, суто через зовнішню привабливість та традиційність. На ділі функціональна частина електрокаміна значно менше і анітрохи не схожа на класичний камін. Електричному каміну не потрібен димохід. Електрокаміни найчистіші в плані екології, тому що немає відкритого вогню, немає згоряння теплоносія, а значить і відходів, диму продуктів горіння. Це великий плюс.

Газові каміни використовують в якості опалювального елементу газовий пальник. Такі каміни досить економні, мають сучасну систему регулювання. До газового каміна підводять газову трубу від магістралі. У газових камінах прийнято робити спеціальний декор, що нагадує дрова. Звичайно, вони зроблені з вогнетривкого матеріалу і лише створюють ілюзію палаючих дров у вогні газового пальника. Газовий камін також не вимагає димоходу.

Фото Каркас