Сайт
Головна - Двері і Вікна - Пластикові вікна

Пластикові вікна

Пластикові вікна – найбільш поширені і популярні сьогодні. У даній статті ми поговоримо про особливості конструкції пластикових (ПВХ) вікон, їх сильні і слабкі сторони.

ПВХ вікна складаються з пластикової (ПВХ) рами; склопакета; запірної системи; системи ущільнювачів; дорогі моделі пластикових вікон забезпечуються ще і системою вентиляції, що перешкоджає утворенню конденсату.

Пластикова рама вікна збирається із спеціального ПВХ профілю. Від якості профілю і його характеристик дуже багато в чому залежить якість вікна в цілому. Справа в тому, що застосування ПВХ як матеріалу віконних рам – це новий крок у виробництві вікон. Тепер вікна робити простіше, дешевше ніж з дерева. Усередині профілю є порожнечі, де вміщується сучасна запірна система, що дозволяє відкривати вікна в різних положеннях, а також додаткове утеплення. У той же час, ПВХ рама – головний недолік сучасних вікон! Справа в тому, що в порівнянні з деревом, ПВХ має високу теплопровідність, а значить, не дуже ефективно протистоїть нагріванню або охолодження від зовнішньої атмосфери. Так що в цьому плані, дерев'яні вікна виграють. Для якості пластикового вікна важлива не лише якість профілю, але і рівень збірки. З самого кращого профілю можна зробити неподобство і з дешевого профілю можна зробити цілком гарні вікна. Якість збірки – дуже важлива!

Профіль може мати кілька відсіків. Не варто гнатися за профілями з великою кількістю відсіків. Не дивлячись на рекламні заяви фірм виробників, кількість відсіків мало підвищує загальну теплоеффектівность вікна. Те ж саме стосується і товщини склопакета. Швидше треба подбати про якісну системі ущільнювачів.

Склопакет набір стекол, зібраних у єдину «герметичну» систему. Герметична взято в лапки, тому що лише в дуже небагатьох елітних виробників (KBE і компанія ...) склопакети дійсно герметичні. Усередині такі склопакети мають невеликий вакуум, деяку розрідженість повітря, для підвищення теплоеффектівності вікна. У дешевших вікнах ніякої герметичності і розрідженого повітря не чекайте – вся реклама не більше ніж слова...

Важливо щоб добре була підігнана система ущільнювачів. Тільки тоді пластикове вікно не буде продуватися. Що стосується утворення конденсату – це нормальна реакція будь-якого вікна на перепад температур і вологості. Так, дерев'яне вікно не так запотіває – частину вологи вбирає в себе деревина рами, що, до речі, не дуже добре для неї самої. Коли на вулиці мороз, а в кухні щось довго вариться, потрібно не на вікна нарікати, а подбати про якісну витяжку і вентиляцію, щоб позбавити приміщення від зайвої вологи.

Фото Каркас