Сайт
Головна - Двері і Вікна - Установка дверей

Установка дверей

Правильно підібрані, якісні двері – це лише половина справи. Не менш важливо ці двері правильно встановити. У даній статті ми поговоримо про особливості установки різних видів дверей, залежно від матеріалу стін будинку та інших чинників.

Основне завдання при установці будь-яких дверей – підігнати дверний проріз під габарити дверної коробки. Потім, зафіксувати дверну коробку в отворі, з дотриманням рівнів (контролювати водним рівнем).

Установка дверейУстановка металевих дверей. У цегляному або блочному будинку краї дверного отвору залишають без штукатурки, щоб фіксувати дверну коробку безпосередньо до матеріалу несучих стін. Якщо будинок старий і будували його не ви, то висока ймовірність того, що дверний проріз не відповідає стандартним габаритами дверей. Коли отвір вужче або нижче габаритів дверної коробки – доведеться попрацювати перфоратором, щоб довести розміри отвору до необхідних. Врахуйте, перед тим, як бити стіни з’ясуйте де проходить електропроводка та інші комунікації, щоб не пробити їх перфоратором. Якщо отвір навпаки ширше, доведеться робити різні хитрощі, можливо класти додаткову кладку в пів цегли, можливо ще щось, по ситуації.

Коли отвір підготовлений, намічають точки кріплення. У них пробиваються отвори під анкерні болти, що розкриваються при закручуванні і заклинюють в стіні. Двері встановлюються в отвір, закручуються анкера, контролюючи водним рівнем, чи рівно стала дверна коробка. Порожнечі між отвором і дверною коробкою заливають монтажною піною. Ось, власне і все.

Установка металевої або броне-двері в дерев'яному (каркасному) будинку має свої особливості. По-перше, через чималу вагу металевих дверей, отвір потрібно посилювати. У каркасних конструкціях це виражається в установці додаткової стійки і розпірок, косих або поперечних, для забезпечення більшої жорсткості. Також потрібно відповідально підійти до обробки деревини на краях дверного отвору (це стосується і віконних прорізів). Тут, на стику матеріалів і середовищ, підвищується негативний вплив атмосфери на деревину. Щоб вона не просочувалася вологою, деревину просочують антисептичними складами. Це збереже каркас від загнивання.

Лиштва для дверейКріпляться металеві двері до дерев'яного прорізу без особливих проблем. Якщо будинок з бруса або масиву (зруб), то в роботу йдуть такі ж анкерні болти, як і в цегляних будинках. Якщо двері монтується до каркаса, застосовують звичайні шпильки з ущільнювачами і контргайками.

Установка дерев'яних дверей. Дерев'яні двері встановлюється за таким же принципом. Готується дверний проріз. У ньому монтують дверну коробку з бруса. Кріплення дерев'яної дверної коробки до цегельних і бетонних стін здійснюється за допомогою анкерних болтів або дюбелів з посиленими саморізами. У монтажі дверної коробки з дерева до дерев'яних же стінах взагалі немає проблем. Це знову ж або посилені саморізи або шпильки з контргайками (у випадку з каркасом). Далі, в коробку встановлюються двері (прикручуються петлі, навіси), а в коробці робляться пази під замки. Край коробки зовні і зсередини покривають лиштвою, що представляє з себе профільовану дошку, часто з цінних порід дерева.

Фото Каркас