Сайт
Головна - Двері і Вікна - Види дверей

Види дверей

Двері в індивідуальному будинку дуже важливі, це само собою зрозуміло. Двері покликані забезпечити безпеку будинку від проникнення із зовні; забезпечити теплозахист будинку, а також комфорт і звукоізоляцію внутрішніх приміщень.

По-перше, двері слід поділяти на зовнішні (що виходять на вулицю) і внутрішні (між кімнатами). Природно, зовнішні і внутрішні двері досить різні через різницю вимог, що пред'являються до них. Для зовнішніх дверей важлива міцність, надійність, стійкість до механічних впливів і агресивного зовнішнього середовища, наявність надійних замків і посилених петель. У зовнішніх дверях часто передбачають додаткове утеплення, оглядове віконце. Досить рідко зовнішні двері виконуються зі скляними вставками, здебільшого вони монолітні, з масиву дерева, листів металу та інших матеріалів.

У свою чергу, внутрішні двері в будинку робляться переважно з дерева або стружкових плит з дерев'яним каркасом. Вони полегшені, часто мають скляні вітражі та вставки. Для внутрішніх дверей більше характерні декоративні, естетичні якості, а не тривкі, як у зовнішніх вхідних дверей.

Зовнішні двері бувають:

- Прості металеві з металу товщиною близько 1мм, з заповненням гофрокартоном або мінеральною ватою. Зовнішнє покриття таких дверей може бути різним: матовий метал, лакоматні плівки, шпонування, дерев'яні інкрустації тощо.

- Броньовані двері з посилених листів металу товщиною 2-2.5мм. Заповнення може бути аналогічне простим металевим дверям. У комплект бронедверей як правило, входять посилені багатопалі замки з додатковими запорами, посилені петлі.

- Дерев'яні зовнішні двері також вельми популярні. Даний тип дверей однозначно дорожче звичайних металевих і можна порівняти в ціні з броньованими. При цьому, суцільні дерев'яні двері значно виграють в теплозахисті. Однак дерев'яні двері вельми примхливі, вони повинні бути виконані з деревини з вологістю не більше 18%. У будь-якому випадку дерев'яні двері можуть дати невеликі деформації, тому, краще не економити і взяти якісні дерев'яні двері з деревиною правильної вологості. При складанні двері, кваліфікований виробник обов'язково підганяє конструкцію з розрахунку можливих зсувів деревини при додатковому підсиханні, а значить усадці.

Фото Каркас