Сайт
Головна - Комунікації - Автономне електропостачання будинку

Автономне електропостачання будинку

У наш час дуже загострена світова енергетична криза. Сьогодні треба думати про енергетичну безпеку не лише в масштабах країни, але і свого будинку. Тому, ми поговоримо в цій статті про варіанти автономного електропостачання індивідуального будинку на випадок перебоїв в електропостачанні.

Автономне електропостачання в першу чергу асоціюється з різними автономними генераторами, які працюють на дизельному паливі. Дійсно, мати таку портативну електростанцію дуже корисно. Від неї цілком може працювати насос, що підіймає воду з колодязя або свердловини; працювати система ламп освітлення у будинку і на подвір’ї; основні електроприлади. При цьому, сучасні дизельні генератори електроенергії не такі вже «ненажерливі». Автономний електрогенератор – єдиний надійний спосіб отримати електрику в безлічі дачних селищ, які не мають ЛЕП (а таких ділянок більше, ніж ви можете собі уявити). І навіть якщо електрику на вашій дачі є, мати дизельний генератор – це дуже хороша підстрахування, про всяк випадок.

Вітровий генераторКрім дизельного генератора, електрику можна автономно отримувати за допомогою інноваційних технологічних засобів, таких як вітрові генератори, сонячні батареї, міні-гес тощо. Звичайно, не завжди такими способами вдається на 100% покрити електроспоживання в будинку, але пристойно заощадити можна!

Установка вітрового електрогенератора або цілої системи - хороший спосіб отримувати електроенергію, особливо в приморських і гірських районах, там де вітри дмуть, практично не перестаючи. Електроенергія від вітрового генератора накопичується в спеціальних акумуляторних батареях і потім може використовуватись за призначенням.

Сонячні батареїСонячні батареї (генератори) встановлюються на скатах дахів індивідуальних будинків, особливо це актуально в південних регіонах, субтропіках, де більше сонячних днів. Хоча сучасні батареї здатні приймати не лише прямі сонячні промені і перетворювати їх в електроенергію, а й розсіяну сонячну радіацію. Проте сонячні батареї ще не набули масового поширення через свою високу ціну. Багато власників котеджів вважають за краще встановлювати сонячні колектори для підігріву води гарячого водопостачання. Такі установки і дешевші і досить ефективні.

Якщо будинок розташований неподалік від гірського струмка, річки, водоспади – можна побудувати міні-генератор, який перетворював би енергію води, що біжить або падає з висоти – в електроенергію. Кулібіним немає перешкод :)

Означені вище методи отримання електроенергії альтернативними способами вимагають досить великих разових вкладень, тому що самі системи та акумулятори коштують досить не дешево, але все це окупається за 3-5 років, а то й раніше. Так що, є над чим замислитись!

Фото Каркас