Сайт
Головна - Комунікації - Електропостачання каркасного будинку

Електропостачання каркасного будинку

Як і будь-який інший сучасний індивідуальний будинок, каркасний котедж забезпечується системою електропостачання. Роль електрики важко переоцінити. Електричні насоси піднімають воду зі свердловини; електричні бойлери нагрівають воду для системи гарячого водопостачання; електричні котли опалюють будинок; від електрики працює практично вся побутова техніка в будинку, від простої лампочки, до комп'ютера, телевізора, холодильника, пральної машини, кондиціонера тощо .

Систему електропостачання можна розділити на джерело енергії, розподільний щиток з лічильником і автоматами (точка входу електоренергіі в будинок); розводка електропроводів по будинку; споживачі електроенергії. Якщо з щитком та споживачами електроенергії все зрозуміло, то розводка електрокабелів в каркасних конструкціях має свої особливості.

По-перше, електропроводи в каркасному будинку прокладають усередині стін. Укладання системи електропостачання проводиться після повної готовності каркаса, але до укладання в стіни утеплювача і обшивки їх зсередини пароізоляцією.

Металорукав для електрикиУ стояках і перегородках фрезеруються пропускні отвори, через які проводять дроти. Оскільки матеріал стін – це дерево і утеплювач, матеріали з високою пожежною небезпекою, електропроводи обов'язково повинні перебувати в захисних металевих рукавах. Отвори в стійках каркаса повинні бути на 5-10мм більше діаметру металорукава.

Система електропостачання має деревоподібну структуру. Від одного головного кабелю джерела розходяться великі гілки, від них – малі відгалуження до споживачів: розеток, ламп з вимикачами, вбудованої побутової техніки.

Розмноження проводів відбувається в спеціальних пластикових розподільних коробках, які також монтуються в каркасі стін. Там дроти скручуються і надійно ізолюються. Таким чином, в коробку може входити один основний кабель, а виходити вже 2-3-4 другорядних.

Фото Каркас