Тепла підлога
Тепла підлога дає новий рівень комфорту в індивідуальному будинку. Технології не стоять на місці і сьогодні теплі підлоги доступні, як ніколи. Але, тепла підлога, як і раніше – досить складна система. Спробуємо розібратися, як вона влаштована, з яких елементів складається і які особливості її монтажу.
Сучасні теплі підлоги бувають двох видів: на базі труб з водою, залитих в бетонну стяжку підлоги; на базі системи дротів-електронагрівачів. Найбільш поширені і безпечні підлоги на базі труб. Хоча за електронагрівачами залишається перевага швидкості монтажу і відсутності необхідності робити стяжку (брудна робота).
Основою теплої підлоги є т.зв. колектор (гребінка), який регулює роботу всієї системи теплої підлоги. До нього кріпляться кінці всіх труб, що становлять теплу підлогу. Гребінка встановлюється або в спеціальній шафці, або просто на стіні, в зручному місці. Колектори йдуть спареними. Один подає, другий на обратці. Гребінки бувають на 2-3-4 контуру теплих підлог. Але можна збирати гребінки з декількох сегментів. У такому випадку можна створити систему з 12-ти контурів, але не більше.
У комплект системи гребінок входять:
- Кульові крани;
- Колектор (подаючий і зворотний);
- Кінцівка колектора (для наповнення контуру теплоносієм);
- Прокладки-ущільнювачі;
- Кріплення колектора;
- Кімнатний термостат;
- Трансформатор (для живлення термостатів 24В);
- Розподільна коробка (зв'язок термостатів з виконавчими механізмами);
Монтаж теплої підлоги починається з установки пароізоляції (поліетиленова плівка і подібні матеріали). Потім, йде шар теплоізоляції – пінопласт (шар 4-5см). Після укладання пароізоляції і теплоізоляції на підлозі монтується арматурна сітка.
На всій площі підлоги, петлями вкладається контур з труби (пластикова труба для опалення). Трубу необхідно фіксувати до теплоізоляції, оскільки труба повинна бути жорстко закріплена і не дати зрушень при заливці бетонної стяжки. Також слід врахувати, що заливати теплу підлогу бетонною стяжкою потрібно, коли контур заповнений теплоносієм і працює в звичайному режимі. Таким чином знімається ризик виникнення напружень в бетоні, якби заливався порожній контур.
Склад бетону для теплої підлоги:
- Пісок (фракція 0.8мм);
- Цемент (з розрахунку 250кг на м3 бетону);
Консистенція бетону повинна бути близька до розім'ятої гончарної глини – не дуже щільна, але й не рідка. У розчин додають спеціальні пластифікатори, які допомагають уникнути утворення тріщин при застиганні стяжки.
Якщо вас зацікавила установка теплих полів та енергозберігаючих систем у вашому будинку, звертайтеся за консультацією до наших партнерів, експертам у галузі енергозберігаючих систем, теплових насосів і сонячних енерго-систем - www.GazaNet.com.ua (044) 227-52-68, (067) 144-52-52. Вони знають все про енергозбереження!