Сайт
Головна - Каркасні будинки - Етапи зведення каркасного будинка

Етапи зведення каркасного будинка

Як і будь-яка інша серйозна технологія, каркасне будівництво, складається з ряду логічних послідовних етапів і операцій. Розберемо поетапне будівництво каркасного будинку. Для прикладу, ми будемо розглядати каркасний дерев'яний будинок, що будується за канадською технологією. Житлова площа - 120-150 м2, Один повноцінний поверх і мансарда. Ми пройдемо по етапах будівництва коротко, у вигляді огляду. Найбільш важливим етапам присвячені окремі статті і розділи.

Підготовка ділянки. На цьому етапі, на ділянці забудови проводиться розмітка майбутніх кутів каркасного будинку. Після розмітки, на місці, де буде будинок і мінімум на метр на всі боки, видаляється трав'яний покрив, дерн і інші перешкоди. Потім, ділянка засипається шаром грунту і вирівнюється. (Підготовка ділянки)

Зведення фундаменту. Ми зводимо каркасний будинок на стрічково-стовпчастому фундаменті типу ТИСЕ. Цей етап будівництва починається з буріння шурфів вздовж периметру будинку. У шурфах робиться піщана подушка, влаштовується гідроізоляція і встановлюється арматура. Потім, шурфи бетонуються. Тим самим, формуються стовпи. По контуру стовпів встановлюється опалубка, в якій формується армований растверк (стрічка фундаменту). Після затвердіння бетону, поверхню стрічки вкривають гідроізоляцією. (Стрічково-стовпчастий фундамент. ТИСЭ)

Етапи будівництва каркасного будинкуНижня перекриття. Наступним етапом, на стрічці встановлюється обв'язка. Периметр з просочених в антисептику дощок, кріпиться до стрічки фундаменту на шпильки або анкерні болти. На обв'язці монтуються поперечні балки, які формують нижнє перекриття каркасного будинку. За однією методикою, перекриття зразу ж обшивають знизу вітрозахисною плитою, вкладають мінеральну вату (утеплювач), вкривають зверху пароізоляційною плівкою і зашивають перекриття чорновою підлогою. За іншою, каркас нижнього перекриття залишають відкритим, і безпосередньо на ньому встановлюють каркас стін, а утеплення і обшивку здійснюють одночасно по всій будівлі, вже після влаштування покрівлі. Обидві методики життєздатні. Докладний розбір ситуації читайте тут.

Стіни першого поверху. На нижньому перекритті встановлюються каркасні стіни першого поверху. Ділянки стіни додатково фіксуються розкосами, для попередження деформацій. Верхній периметр стін першого поверху завершують набиванням ще одного шару дошки, з розрахунком перекрити місць стиків ділянок стін. У результаті, виходить ніби друга обв'язка.

Мансарда. На цьому етапі будівництва каркасного будинку встановлюється міжповерхове перекриття та стіни мансарди. Всі операції виконуються аналогічно зведення першого поверху.

Дах. На цьому етапі на фронтонах мансарди встановлюється верхня балка даху і дві додаткові опорні балки на всю довжину будинку. На балках встановлюється кроквяна система. Потім, дах готується у відповідності з видом покрівельного матеріалу. (Дах і Покрівля)

Обшивка стін. Якщо будинок будується не з щитових панелей, а традиційним способом, то стіни обшиваються ОСП. (Якщо будинок каркасно-щитовий, каркас стін встановлюється, вже обшитий ОСП).

Комунікації. У каркасному будинку прокладаються мережі основних комунікацій і проводиться їх випробування. На цьому етапі встановлюється водогін, система опалення, електромережа, вентиляція, димоходи, каналізаційна система, але можливі й інші варіації. (Комунікації)

Утеплення. Оздоблення. Після установки комунікацій, стіни, перекриття та дах утеплюються, обшиваються парозахисною плівкою і внутрішнім оздоблювальним матеріалом. Обробляються фасади і цоколь.

Здача в експлуатацію. Фінальним етапом є чистовий ремонт у приміщеннях, влаштування чистових підлог, установка опалювального обладнання та радіаторів, установка сходів на мансарду і.т.п.

Ось так виглядає поетапне будівництво каркасного будинку, якщо коротко.

Фото Каркас